Letos že dvajseta dirka

22.9.2022

Prvi avgustovski konec tedna je bil tudi letos rezerviran za Gorsko hitrostno dirko Lučine.

Glavna novost, ki jo je prinesla jubilejna, 20. izvedba te dirke, je bila rahlo podaljšana proga, saj je bil cilj prestavljen nekoliko višje, tekmovalci so morali izpeljati še dodatni ovinek, tik pred njim pa je bila postavljena umetna šikana. Proga je bila podaljšana na skupno dolžino 4100 metrov, z 213 metri višinske razlike med Todražem in Lučinami.

Dirkalni program je bil, kot običajno, razdeljen na dva dneva: v soboto so bile tri vožnje za trening, v nedeljo pa tri tekmovalne vožnje. Že v petek se je odvila povorka dirkalnih vozil skozi Gorenjo vas, ki je pritegnila veliko gledalcev. Zmago na dirki je slavil Italijan Federico Liber, med slovenskimi tekmovalci pa se je najbolje, na 5. mesto, uvrstil Milan Bubnič. Na spletnem glasovanju, ki je potekalo med 13. in 16. avgustom na spletni strani GHD Lučine, je bil za naj voznika po izboru gledalcev izglasovan Anže Soklič. Tudi letos so izpeljali dobrodelne taksi vožnje z dirkalci, z izkupičkom so nabavili defribrilator za Brebovnico. Kot je povedal predsednik organizacijskega odbora GHD Lučine Primož Tavčar, je dirka med ljubitelji gorskih dirk prepoznavna in dobro obiskana, tudi letos je bilo tako. Enako velja za tekmovalno zasedbo, kljub odsotnosti pomembnejših mednarodnih državnih prvenstev je bilo mogoče spremljati napeto dirkaško dogajanje. Dodaja pa, da bi si organizatorji, ki v prireditev vlagajo velike napore, želeli boljše sodelovanje z vpletenimi v sodelovanje pri izvedbi, saj je zaradi različnih pogledov na dirko njena prihodnost postavljena pod vprašaj.