Polanska banda pobrala skoraj vse lovorike

18.5.2023

Sredi aprila je v športni dvorani v Gorenji vasi potekal državni finalni turnir v floorballu za mladince v organizaciji FBK Polanska Banda iz Športnega društva Poljane. Tekmovali so v štirih kategorijah: do 10, 12, 14 in 17 let.

Tekmovanje so začeli z ekipo do 10 let. Zmago je slavila domača Polanska banda, drugo mesto so dosegli Zelenci iz Kranjske Gore in tretje Insport iz Škofje Loke. Sobotno popoldne je bilo namenjeno spopadu za prvo mesto med ekipami do 14 let. Prvo mesto so zasedle Žiri, drugo Polanska banda in tretje Insport. V nedeljskem dopoldnevu je bila na sporedu tekma kategorij do 12 let. Tudi tu so se na prvo mesto uvrstili člani Polanske bande A, na drugem so pristali Žirovci, na tretjem pa ekipa Polanske bande B. Tako so na nek način Poljanci osvojili kar dve lovoriki. V popoldanskem turnirju so svoje znanje pokazali še igralci do 17 let. Trener Nejc Šega je bil ob zaključku tekmovanja zadovoljen: »Vedno je lepo gostiti turnirje, če so finalni, še toliko bolj. Brez pomoči staršev in pomočnika Primoža Drnovška, ki je bil skozi sezono moja desna roka na igrišču, bi bilo to težko izvedljivo. Glede dogajanja na igrišču pa rezultati govorijo sami zase. Načrtno delo se vedno obrestuje. Tako smo osvojili tri kategorije od štirih, zraven pa v kategoriji do 12 let prigarali še tretje mesto. Kaj več bi si težko želeli. Ponosen sem na svoje varovance. Ni mi bilo težko z njimi preživeti celotnega rojstnodnevnega konca tedna. Z žarom, željo in tako borbo jih v floorballu čaka še ogromno lepega in naslednjih sezon se že veselim. V mesecu juniju odhajamo v Celovec na UWG (United world games), kjer se bomo pomerili proti ekipam iz Švice, Češke, Poljske, Avstrije, Madžarske, Nemčije ... To je običajno tisti pravi test, kjer vidimo, ali dohitevamo v floorballu bolj razvite države.«