Poljanski floorbalisti uspešno zaključili sezono

21.7.2022

»Sezona 2021/22 je bila za FBK Polanska banda zelo uspešna,« ocenjuje trener Nejc Šega. Z veseljem še dodaja, da so v članski kategoriji osvojili drugo mesto v državnem prvenstvu in drugo mesto v mednarodni ligi, kar je največji uspeh kluba v mednarodni ligi.

Treningi in tekme so bili nekaj časa v primežu covida-19 in so zato večkrat igrali v okrnjeni zasedbi. So pa v pretekli sezoni naredili velik napredek v rezultatskem smislu. V mladinskih kategorijah so osvojili naslov državnega prvaka v kategoriji U9, naslov državnega prvaka v U11 in z drugo ekipo iste kategorije tretje mesto. V kategoriji U13 so s praktično isto ekipo kakor v U11 osvojili naslov podprvaka. Z ekipo so se v kategoriji U16 na koncu junaško uvrstili na zaključni turnir najboljše četverice, kjer pa so doživeli dva poraza za samo en gol in na koncu osvojili četrto mesto. Šega še dodaja: »Lahko rečemo, da smo dokazali, da imamo najboljšo šolo floorballa v Sloveniji. Praktično vse ekipe otrok so v moji domeni, tako da sem jaz njihov trener in koordinator. Poleg mene je v pomoč še Primož Drnovšek, ki se tudi aktivno vključuje v delovanje mladinskega pogona.« Ne nazadnje velja omeniti še udeležbo na svetovnih igrah v Celovcu, kjer so z ekipo U13 na koncu osvojili peto mesto. V prihodnjih sezonah načrtujejo udeležbo na še drugih turnirjih v dosegljivem delu Evrope, kjer bodo lahko pokazali svoje sposobnosti.