Tekaški praznik pod Blegošem

23.6.2022

Športno društvo Marmor Hotavlje je po treh letih v soboto, 21. maja, znova pripravilo KBK trail.

Gorski tek je potekal na progi Kopačnica–Leskovica–Ogradi–Prva ravan–Blegoš–Robidnica–Krnice–Kopačnica, med več kot 130 tekmovalkami in tekmovalci pa je s časom 1;33:02 zmagal Gašper Bregar (Gledring with car). Dobri dve minuti in pol za njim je bil v cilju Uroš Vodopivec (AD Olimpik), tretje mesto v skupni uvrstitvi pa je s časom 1;38:46 osvojil Marko Krišelj, ki je hkrati zmagal med mlajšimi člani. Najhitrejša med ženskami je bila Mihaela Tušar (ŠD Nanos Podnanos), ki je s časom 2;07:43 skupno osvojila 38. mesto, hkrati pa je zmagala v kategoriji veterank. Kmalu za njo je bila v cilju Saša Bevk, ki je skupno osvojila 40. mesto in bila najboljša v kategoriji mlajših veterank. Tretja v ženski kategoriji in skupno na 46. mestu je bila Ursa Trobec (KGT Papež), ki je bila s časom 2;09:59 hkrati tudi druga v kategoriji vaterank.